İZMİR’E DEVA OLMAYA GELİYORUZ…

İZMİR’E DEVA OLMAYA GELİYORUZ…
23 views Okundu
27 Mayıs 2021 - 17:46

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İzmir İl Başkanlığı binası açılışı Parti Kurucu Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleşti. Açılış öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Genel Başkan Ali Babacan, İzmirlilere seçimlerde çözüm odaklılığı mesajı verdi ve “Problemler ve sorunlar konusunda farkındalığın yüksek olduğu bir kentte çözüme bu kadar hazır bir partiyi tercih edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İzmir İl Başkanlığı binası açılışı Parti Kurucu Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Babacan açılış öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Toplantıya Babacan’ın yanı sıra DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Ösen Kaya ve   katıldı.

Kuruldukları günden itibaren hızlı bir teşkilatlanma sürecine girdiklerini ve 81 ilde hızla yapılandıklarını ifade eden Babacan, “Bugün İzmir İl teşkilatımızın açılışı için buradayız. Alında burası 4 aydır faal. Bugün resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. DEVA bir yaşını doldurdu. Şu an 14 aylık bir siyasi partiyiz. Bu sürede, biz 81 ilimizin 81’inde de il başkanlarımızı görevlendirdik. Türkiye’deki 973 ilçenin 600’ünde ilçe başkanlarımız görevinin başında. DEVA, kurulmasıyla seçime gire hakkını rekor bir sürede kazanan ilk parti oldu. Bunun en önemli sebebi, bizim teşkilatlanmamızda web sitemiz üzerinden üye ya da gönüllü olmak isteyen arkadaşlarımızla yola çıkmamız oldu. Yani DEVA, ilişki zinciriyle kurulmadı. Partimize üye ya da gönüllü olmak isteyen tüm vatandaşlarımıza fırsat eşitliği içinde teşkilatta yer alma imkanı sunduk. Bu da siyasi parti tarihimizde bir ilk. Biz hazır teşkilat yapısı üzerine kurulmuş bir parti değiliz. Biz sıfırdan bir teşkilat kurduk” dedi.

Partilerinin kuruluş temellerinin ikincisinin de ülke yarınları için atılım olduğuna dikkat çeken Babacan, ““Bir başka önemli çatı ülkemizin yarınları. Bir sonraki seçimlerden kurulacak ilk 90 ve 365 günde yapılacakların listesini yaptık Daha sonra bölüm bölüm konu başlıkları altında hazırlıklarımızı açıklayacağız bu da siyasi tarihte bir ilk. Muhalefetken sadece yanlışları öne koyup eleştiren bir parti değil çözüm önerileri de sunan bir parti olacağız. Bizim çok etkili bir ekibimiz var, bunun yanında çok geniş bir networkümüz var. Bu da bizim ikinci önemli çalışma alanımız, yani Türkiye’nin yarınlarıyla ilgili atılım” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN DEMOKRASİMİZİN UTANÇ TARİHİNDE YER ALAN BİR GÜN”

Basın mensuplarıyla kahvaltısının ardından il başkanlığı açılışında konuşan Babacan, şunları söyledi; “Bugün burada sadece bir bina açılışı yapmıyoruz. İzmir için çok önemli bir hizmet noktası. Bugün burada bir demokrasi merkezi açılışı gerçekleştireceğiz. Atılımın ve çözümün merkezi açılışını gerçekleştireceğiz. Her İzmirlinin bası sıkıştığında geleceği bir alan olacak burası. Hem problemleri dillendireceğiz hem de çözüm öneriler getirtileceği bir yer burası. Güzel İzmir’imize hayırlı olsun. Bugün tarihimizde acı bir Mayıs darbesini yıl dönümü. Bugün demokrasimizin utanç tarihinde yer alan bir gün. Cumhuriyetimiz darbecilerin katlettiği aziz vatan evlatlarını hiçbir zaman unutmuyor. onların isimlerini milletimiz göğsünde taşıyor. Caddelerde sokaklarda yaşatıyor. Bugün İzmir’deyiz.

İZMİRLİLERE SEÇİM MESAJI

Babacan son olarak İzmirlilere nasıl bir mesajı olduğu sorusunu ise şu şekilde yanıtladı; “İzmir çok önemle bir şehrimiz ve sosyal dokusu da çok önemli bir doku. Biz biliyoruz ki İzmirliler ülkemizi çok seviyor ve olup bitene çok üzülüyorlar. Bunu da arka arkaya her seçimde en net ifade eden şehrimiz İzmir. Sorunların bu kadar farkında olan bir şehrin çözüler konusunda bu kadar hazırlıklı olan DEVA Partisi’ne oy vereceğini düşünüyoruz. Bu benim İzmir’e ilk gelişim ilki deprem sebebiyle olduğu için çok fazla bir araya gelmedik dün havaalanından geldiğimde gördüklerimle bunları teyit ettim. Gerçekten İzmirliler bize gönlünü açtı. Problemler ve sorunlar konusunda farkındalığın yüksek olduğu bir kentte çözüme bu kadar hazır bir partiyi tercih edeceğine inanıyorum.”

hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum