İzmirli gözdenin büyük başarısı

İzmirli gözdenin büyük başarısı
168 views Okundu
03 Ağustos 2020 - 19:52

Naşide Gözde Durmuş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar…

NAŞİDE GÖZDE DURMUŞ KİMDİR?

Naşide Gözde Durmuş, 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

KARİYERİ:

2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Moleküler Biyoloji Bölümü’nde lisans eğitimine başlamıştır. Fulbright bursunu kazanarak yüksek öğrenim için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir.

2014 yılında Stantord Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı olarak göreve başlamıştır. 2015 yılında MIT Technology Review dergisinin her sene seçtiği “35 Yaş Altı Yenilikçiler Listesi”nde (Innovators Under 35, TR35), tıp ve biyolojide çığır açan 35 liderlerden biri olarak seçilmiştir.

Dr. Durmuş’un araştırmaları, nano ve mikro teknolojilerin kanser ve antibiyotik direnci gibi dünyayı tehdit eden sağlık problemleri üzerine uygulamaları üzerine yoğunlaşmaktadır. Durmuş, ilgi alanına biyomedikali, mühendisliği, tıbbı, informatiği ve matematiği de katarak hastalıkların tedavisinde herkesin kolayca alabileceği ucuz aletler geliştirmek üzerinde çalışmaktadır.

İnsan Genom Projesi’nin yürütücülerinden biri olan Prof. Ronald W. Davis ile beraber araştırmalarını Stanford Üniversitesi Genom Teknoloji Merkezi’nde sürdürmektedir. Hücrelerin manyetik özelliklerinden faydalanarak hastalıklı hücreleri tespit edebilen bir cihaz üzerinde çalışmaktadır.

hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum